20 Kasım 2005 Pazar

blop blooup..


Bugün öğleden sonra saat 14:30 gibi boğaza doğru yürüdüm ve bu fotoğrafı çektim. Pek renkli bir resim değil biliyorum, ama artık sanırım kış geldi. Kış aylarında bulutlar bizi çok seviyor, hiç ayrılmıyorlar, hatta ara sıra alçalıp tamamen şehri kucaklıyorlar. Sanırım öylesine mutlular ki, daima gözyaşları içindeler... ve ben de!! Bu duruma hep iyimser bakmaya çalışıyorum, ama işin gerçeği bazen üç ay boyunca güneşi görmüyoruz ve yağmur daima çiseliyor. Buralı olmadığımdan tüm İstanbullular gibi bir şemsiye edinmeyi hep red etmiştim, sanırım belki bu kış teslim olacağım :) Aklıma Hindistan'daki muson ayları geliyor... Orada da güneş ortadan kayboluyor, ama önemli farklar var. Burası daima soğuk, orası ise daima sıcak. Bir de, orada sanki saatle ayarlanmış gibi aynı zamanlarda kova kova yağmur inerken, burada ince ince, daima iniyor. Aslında bu garip bir his veriyor... yağmur damlaları sanki görünmez ipliklerle havada asılmış gibi. Sonuç? blop blooup.. bloouuop blop blop bloouOOUuuup.. . . kendimi bir balık gibi hissediyorum. Bununla beraber, tatlı bir tesellim var, na cainam kledayanty apo, ruh sudan hiçbir zaman nemlenemez!! :)


This afternoon at about 14:30, I walked to bosphorus and took this picture. I know it is not much a colorful one, but I think winter has arrived. In winter months, the clouds like us alot, they never leave, even sometimes they descend and hug the whole city. I guess they are so happy, they are always in tears... and so I!! I try to look at this situation positively, but the reality is that sometimes we never see the sun three months and rain drizzles continiously. As I am not from here, I've rejected to get an umbrella like all people of Istanbul has, I think this winter I will surrender :) India's monsoon months come to my mind... There also, the sun disappears, but there are important differences. Here it is always cold, there is always hot. And also, there rain comes strongly at same times as if set by a clock, here it comes thinly, always. Actually, this gives a strange feeling... rain drops are like hanging in air with invisible threads. Result?
blop blooup.. bloouuop blop blop bloouOOUuuup.. . . i feel myself like a fish. Nevertheless, I've got a sweet solace, na cainam kledayanty apo, soul can never be moistened by water!! :)


su ... { viiz } ay ... { hónap } balık ... { hal } kış ... { tél }

şemsiye ... { esernyöö} sıcak X soğuk ... { meleg X hideg }

şehir ... { város } yağmur ... { esöö } damla ... { csöpp }


2 yorum:

Adsız dedi ki...

Don't show this picture to those friends who u want to invite to Istanbul!
gsd

Adi Radhika Dasi dedi ki...

There is a Turkish saying, "One who loves the rose, bears its thorn."

All other seasons are so nice, can make you forget and even appreciate the rain! (to tell the truth, I only appreciate the snow and thundering storms... fallen condition!)